Вашек Поспишил спечели жребия и избра да сервира първи.

Начало: 11:36 часа

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Вашек Поспишил):

0:1 Григор Димитров спечели първата точка в мача, но следващите 4 отидоха на сметката на Поспишил, който открива резултата в срещата.

0:2 Началният удар на Григор Димитров отсъства и това даде резултат. Българинът имаше геймбол при 40:30, но не успя да го реализира. В последствие се стигна до точка за пробив, при която Григор допусна двойна грешка и сдаде гейма.

0:3 Трети пореден гейм за Поспишил, който от началото на двубоя е безпогрешен в излизанията на мрежата.

1:3 Григор Димитров открива сметката си в двубоя с гейм на 0.

2:3 Отлична игра на Григор Димитров и той успява да върне пробива. Българинът стигна до преднина 40:15, след което реализира първия си брейк-бол. След паузата Григор ще сервира за изравняване на резултата.

3:3 Гейм на 30 за Григор Димитров и резултатът е изравнен.

3:4 Поспишил спира серията на Григор Димитров и отново повежда в резултата. Канадецът спечели подаването си на 30.

4:4 Бърз гейм на сметката на Димитров, който след ас спечели подаването си на 15 и изравни резултата.

4:5 Григор Димитров започна отлично гейма и имаше преднина 30:0. В следващите 4 точки обаче Поспишил успя да пласира много добри начални удари и до разиграванията почти не се стигна. След паузата Димитров ще сервира за оставане в първия сет.

5:5 Никакви проблеми за Димитров, който спечели гейма на 15. Навлизаме в заключителните минутки на първия сет.

5:6 Най-оспорваният гейм от началотона двубоя. При 30:40 Григор получи скрит сетбол, като имаше и възможността да играе на втори сервис на Поспишил. Канадецът обаче пласира отличен втори начален удар и спечели точката без разиграване. В последствие се стигна до още две равенства, след което Поспишил взе гейма.

5:7 Ужасен гейм за Григор Димитров, който на няколко пъти пропусна точки за влизане в тайбрек. Поспишил на свой ред се добра до брейк-бол, който реализира след грешка от бекхенд на българина.

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Бърз гейм за канадеца, който открива резултата и във втората част. Трети пореден гейм за Поспишил.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

1:2 Гейм на 30 за Вашек Поспишил. Първа почивка в сета, след която на сервис застава Григор Димитров.

2:2 Григор взе подаването си на 15 и изравнява резултата. От началото на втория сет българинът е загубил само една точка на свой начален удар - след двойна грешка.

2:3 Гейм на 0 за Вашек Поспишил.

3:3 Поредно изравняване на резултата след лесно спечелен гейм от сервиращия.

3:4 За първи път от началото на сета Григор имаше възможност да затрудни началния удар на Поспишил. Българинът поведе с 30:0, а малко по-късно стигна и до точка за пробив. След 3 поредни хубави начални удара обаче Поспишил се измъкна.

4:4 Оспорван гейм, след който резултатът е изравнен. Поспишил направи няколко добри ретура, но не успя да стигне до нищо повече.

4:5 Григор Димитров ще сервира за оставане в турнира, след като Поспишил отново спечели подаването си, този път на 30. Много увереност лъха от играта на канадеца.

5:5 Григор беше само на две точки от отпадане (15:30), но успя да измъкне подаването си и остава в мача.

5:6 За втори път в сета Григор ще трябва да сервира за оставане в турнира.

6:6 Тайбрек ще определи изхода на втория сет.

6:7 (2) ВАШЕК ПОСПИШИЛ СПЕЧЕЛИ ТАЙБРЕКА СЪС 7:2 ТОЧКИ И СЕ КЛАСИРА ЗА ТРЕТИ КРЪГ В ШАНХАЙ, КЪДЕТО ЩЕ ИГРАЕ СРЕЩУ СВЕТОВНИЯ №1 НОВАК ДЖОКОВИЧ.